Shop by category

media


Gjiganti amerikan i teknologjisë, Apple ka prezantuar sot iPhone 11, dhe ashtu siç pritej, modeli i ri ka disa përmirësime por jo ndryshime rrënjësore nga paraardhësi. Ky model i ri ka dy kamera, njëra me kënd më të gjerë që kap thuasje dyfish më shumë nga modeli i mëparshëm. Apple thotë se telefoni ka edhe opsionin e ri “Night Mode”, që mundëson realizimin e fotografive me cilësi tepër të lartë në errësirë. model vjen në tre versione, iPhone 11, iPhone 11 Pro dhe iPhone 11 Max.

Çmimi për iPhone 11 nis nga 699 dollarë. Përmirësim ka edhe jetëgjatësia e baterisë, me 1 orë më shumë se modeli XS. Ndërsa performanca e telefonit ka ndjerë një rritje të madhe falë procesorit të ri që Apple e quan A13 Bionic.

Përmirësime kanë edhe sensorët si ai i vendndodhjes, Face ID tashmë funksionon më mirë. Këto modele kanë edhe përmirësim të cilësisë së ekranit me Super Retina Display. iPhone 11 Pro do të jetë me 3 kamera.

IPhone 11 Pro Max, karakeristikat teknike


Mjaft i ngjashëm me modelin e mëparshëm, iPhone 11 Pro Max është një smartphone i menduar për ata që duan një ekran të madh. Smartphone ka ekran Super Retina XDR 6,5 inç. 3D Touch nuk është më dhe i lë vendin Haptic Touch, i pranishëm tek iPhone Xr. Nën ekran është i njëjti procesor, A13 Bionic, që garanton fuqi dhe qëndrueshmëri. Edhe iPhone 11 Pro Max ka në pjesën e pasme tre fotokamera, prej 12 Megapixel.


Ju mund të regjistroni video me rezolucion 4K dhe super slomo edhe me fotokamerën e përparme. Ky funksion do të bëjë të lumtur Instagrammers. Me sistemin operativ iOS 13 përfshihet edhe funksioni Deep Fusion që ju jep mundësinë të bëni foto me rezolucion më të lartë.


Edhe te bateria shihen përmirësime, autonomia e së cilës është pesë orë më shumë krahasuar me iPhone Xs Max. I pranishëm edhe karikuesi i baterisë për karikimin e shpejtë në 18 W. iPhone 11 Pro Max zotëron certifikatën IP68


IPhone 11 Pro, karakteristikat teknike


Duhet ta themi, iPhone 11 Pro është iPhone më i fuqishëm i të gjitha kohërave. Kjo është meritë e procesorit A13 Bionic, i realizuar me një proces prodhimi 7 nanometër, i cili mund të kryejë një trilion operacione në sekondë Apple tha gjatë prezantimit se SoC i përdorur tek iPhone 11 Pro është më i fuqishmi në qarkullim dhe integron skedën më të mirë video. Smartphone ka 4 ose 6 GB RAM dhe 64-256-512GB memorie të brendshme.

Ekrani është 5,8 inç me teknologji SuperRetina XDR.


Apple ka bërë një punë të mirë edhe në sektorin e fotografisë, me tre fotokamera në pjesën e pasme. Tre fotokamerat janë 12 Megapixel, ndërsa zoom-i optik deri në 5x. FaceID është përmirësuar dhe zhbllokimi nëpërmjet fytyrës është më i shpejtë. iPhone 11 Pro la certifikatë IP68, i cili reziston në ujë deri në 4 metra, për 30 minuta. Bateria është përmirësuar – autonomia e saj shkon 4 orë më shumë se sa modeli i mëparshëm. Suporton karikimin e shpejtë falë karikuesit të ri të baterisë 18W.


Comments: 0
No comments
Leave a Reply

Your email address cannot be published. Required fields are marked*

Popular Posts
12.05.2020
Microsoft tregon kur do t’i prezantojë disa video-lojëra të reja për Xbox Series X
12.05.2020
Samsung Galaxy Z Flip tashmë një hit, rekord shitjesh të gjitha njësitë
12.05.2020
Apple prezanton iPhone 11, Pro dhe Max, gjithçka duhet të dini