Shop by category

media

TV 8K, i quajtur Q950, ka një raport ekrani me trupin pothuajse 99%, që do të thotë se pjesa e përparme e TV është pothuajse tërësisht ekran, me përjashtim të një “mjekër” të hollë përgjatë pjesës së poshtme.

Samsung thotë se ka raportin më të madh ekran-për trup në treg. Përtej të qenit gati totalisht ekran, televizori është i trashë vetëm 15 milimetra. TV duket se është rezultat i një çipi të ri që Samsung njoftoi në Janar 2019.

Çipi është në gjendje të japë rezolutë 8K pa nevojën e komponentëve shtesë, duke lejuar dizajne të reja televizive. Të gjithë televizorët 2020 8K të Samsung do të pajisen gjithashtu me disa funksionalitete të caktuara, duke përfshirë një “shërbëtor dixhital” që do të kontrollojë pajisjet shtëpiake, një veçori të integruar për ndjekjen e shëndetit dhe opsionin për të përdorur ndihmësin e zërit Bixby të Samsung për të vendosur ekrane me humor ose kontrollin e TV .

Plus, Samsung po shton shumë pamje në TV-të e reja, që do të thotë se mund të ndani ekranin e telefonit tuaj në TV së bashku me çfarëdo që shikoni, qoftë në modalitetin krah për krah ose në pamje-foto – Samsung thotë se janë 14 konfigurime të ndryshme të mundshme. Pamje nga cepi në cep Infinity Screen.

Çojeni eksperiencën tuaj të shikimit deri në maksimum me një kornizë pothuajse të padukshme. Këndet e zeza tkurren pothuajse deri në maksimum, dhe një kornizë ultra e hollë heq çdo shpërqendrim në mënyrë që të merrni një përvojë imersive shikimi. Pamje nga cepi në cep Shpaloset një dimension i ri i realitetit Rezolucion real 8K Hyni në një borë të re rezolucioni që sjell një dimension të ri realiteti në dhomën tuaj të ndenjes në ekrane të mëdha. Ndieni fuqinë e çdo kornize me 33 milionë piksel në qartësi optimale me rezolucion katër herë sa rezolucioni i 4K. Shpaloset një dimension i ri i realitetit

* Rezolucioni real 8K përkufizohet si 7680 x 4320 piksel. Përmbajtje origjinale 8k e bazuar në standartet aktuale të transmetimit aktual 8K, lidhshmërisë dhe dekodimit. Standartet e ardhshme dhe disa standarte të palëve të treta nuk mund të garantohen ose mund të kërkojnë blerje pajisjeje/përshtatësi shtesë. Përditësim komplimentar HDMI 8K 60A i përfshirë (kontaktoni me mbështetjen e klientit). Inteligjencë e fuqishme që perfeksionon realitetin Quantum Processor 8K Procesori inteligjent i fuqishëm i Samsung krijon përvojën më të mirë të shikimit me 8K AI upscaling të shkëlqyer dhe Adaptive Picture. Ajo sigurohet gjithmonë që të ndieni fuqinë e plotë të 8K.

Comments: 0
No comments
Leave a Reply

Your email address cannot be published. Required fields are marked*

Popular Posts
12.05.2020
Microsoft tregon kur do t’i prezantojë disa video-lojëra të reja për Xbox Series X
12.05.2020
Samsung Galaxy Z Flip tashmë një hit, rekord shitjesh të gjitha njësitë
12.05.2020
Apple prezanton iPhone 11, Pro dhe Max, gjithçka duhet të dini